Teatr swoje święto obchodzi 27 marca. Tutaj przeczytacie o Teatrze Cieni. Dziś zapraszam na nie co inni teatr, ale równie ciekawy – teatr pacynkowy.
Pacynki to lalki teatralne, które nakłada się na dłoń jak rękawiczkę. Poruszane i kontrolowane są za pomocą dłoni i palców aktora w naszym przypadku dziecka i rodzica.
( Źródło: Wikipedia: wolna encyklopedia[online]. [dostęp 09 marzec 2016r.] Dostępny: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pacynka)
Zabawę rozpoczniemy od ustawienia drewnianego Teatrzyku. Artykuł jest bardzo duży, przód ma aż 120 cm, a boki mają 86cm. Mimo dużych gabarytów teatrzyk jest bardzo stabilny i bezpieczny. Nie ma możliwości przytrzaśnięcia sobie palców panelami. Ustabilizowany jest drewnianymi podporami. Ramki wykonane są z drewna, ale środek paneli został wykonany z laminowanego kartonu dlatego teatrzyk nie jest za ciężki i nie przewróci się na dzieci. Do wyboru zielony, niebieski lub pomarańczowy.
Jak już mamy scenę pora na aktorów 🙂 Teraz możemy zdecydować w jaką rolę chcemy się wcielić. Do wyboru mamy wiele pacynek na rękę. Są pacynki ludzie, możemy być Wróżką, Królewną lub Królem, a nawet Czarownicą. Są też pacynki zwierzątka: Wilk, Małpka czy Piesek. Duży wybór sprawi, że stworzymy klasyczne przedstawienia na podstawie znanych, popularnych bajek. Możemy również namówić dzieci do tworzenia własnych opowieści, historii czy odgrywania krótkich scenek.
Równie ciekawą propozycją są Pacynki na palce marki Lilliputiens. Do wyboru mamy zestaw składający się z pacynek pozwalający na odegranie bajki ,,Wilk i trzy świnki’ lub ,,Czerwonego Kapturka”.
Zabawa w teatr pacynkowy to nie tylko świetna zabawa, to również wspaniała okazja do edukacyjnych i wychowawczych zabaw zarówno w domu jak i w różnych placówkach.