• Nowy
SentoSphere Zestaw do nauki techniki cyjanotypii +8

SentoSphere Zestaw do nauki techniki cyjanotypii +8

SEN-02833
Sentosphere
Oczekujemy na dostawę
67,00 zł

Zapakujemy Twój prezent !
Kliknij i dowiedz się więcej

Wysyłka paczkomatem od 13,20zł Wysyłka kurierem od 13,70zł Darmowa wysyłka od 200zł 30 dni na zwrot towaru
Aktualnie brak opinii o produkcie. Napisz pierwszą opinię.

Opis produktu:

Zestaw naukowy do odkrywania techniki cyjanotypii od francuskiej marki SentoSphere to wspaniała propozycja dla dzieci od 8. roku życia, która łączy naukę z kreatywnością. Dzięki temu zestawowi młodzi odkrywcy mogą poznać starożytną sztukę fotografii monochromatycznej, czyli cyjanotypię. Technika ta polega na naświetlaniu specjalnej mieszaniny, która reaguje na światło, nadając naświetlonym obszarom intensywny odcień błękitu pruskiego.

Zestaw zawiera samoprzylepne szablony, które ułatwiają tworzenie obrazów, ale można również wykorzystać suszone kwiaty i liście, by tworzyć piękne kompozycje inspirowane przyrodą. Gotowe prace można oprawić w dołączoną ramkę, co pozwala na wyeksponowanie najbardziej udanych kreacji i cieszenie się nimi na co dzień.

Zestaw do cyjanotypii to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni oraz poznawanie ciekawych technik fotograficznych. Umożliwia dzieciom eksperymentowanie z formami i kształtami oraz poznawanie naturalnych procesów chemicznych, które stoją za powstawaniem obrazów.

Krótka historia cyjanotypii

Cyjanotypia to fotograficzny proces tworzenia odbitek o charakterystycznym ciemnoniebieskim kolorze, znanym jako błękit pruski. Nazwa techniki pochodzi od greckiego słowa „kyanos”, oznaczającego „ciemnoniebieski”.

Proces ten polega na wykorzystaniu światła do działania na mieszaninę dwóch substancji chemicznych: cytrynianu żelazowo-amonowego i żelazicyjanku potasu. W obecności światła mieszanina utlenia się, nadając obrazowi niebieski kolor. Technika została odkryta w 1842 roku przez angielskiego astronoma i chemika Johna Fredericka Herschela podczas jego badań nad wpływem światła.

Mimo że proces cyjanotypii jest szybki i prosty, nie zdobył szerokiej popularności. Wykorzystała go jednak botaniczka Anna Atkins, aby tworzyć reprodukcje drobnych roślin, trudnych do odtworzenia za pomocą rysunku. Jej zielnik „Photographs of British Algae: Cyanotype Impressions”, zawierający cyjanotypowe obrazy glonów, jest uważany za pierwszą opublikowaną pracę fotograficzną. Na świecie znanych jest tylko około dwudziestu egzemplarzy tej pracy, a każda odbitka została wykonana własnoręcznie przez Annę Atkins.

Dziś cyjanotypia wykorzystywana jest głównie do celów artystycznych i edukacyjnych, a niektórzy współcześni artyści tworzą przy jej pomocy unikalne dzieła malarskie.

Składniki

Żelazicyjanek potasu (CAS: 13746-66-2) - Cytrynian żelazowo-amonowy (CAS: 1185-57-5)

Ostrzeżenia

Nie odpowiedni dla dzieci poniżej 8 lat. Do stosowania pod nadzorem osoby dorosłej. Zawiera substancje chemiczne, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. Przed użyciem przeczytaj instrukcję, postępuj zgodnie z nią i zachowaj ją do wglądu. Unikaj kontaktu środków chemicznych z ciałem, szczególnie z ustami i oczami. Trzymaj małe dzieci i zwierzęta z dala od obszaru, w którym przeprowadzane są eksperymenty. Trzymaj pudełko eksperymentalne poza zasięgiem dzieci poniżej 8 roku życia. Sprzęt do ochrony oczu dla nadzorujących dorosłych nie jest zawarty w zestawie. 

Cechy produktu:

Zestaw wyprodukowany we Francji.

Zawartość zestawu

- 1 słoiczek żelazicyjanku potasu, aby przygotować 30 ml roztworu
- 1 słoik cytrynianu żelazowo-amonowego na 30 ml roztworu
- 3 szablony samoprzylepne
- 1 arkusz samoprzylepny do tworzenia kompozycji z liści
- 12 arkuszy papieru
- 1 szczotka z gąbką + 2 rękawiczki
- 1 pipeta + 1 zlewka
- 1 ramka
- 1 para okularów
- instrukcja

Wymiary

23,9 x 20,3 x 6,3 cm.

Wiek

Od 8 lat.

Produkty powiązane:

Opinie o produkcie

Aktualnie brak opinii.


Napisz opinię
Wszelkie materiały (opisy, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.